21 Mart 2017 Salı

SEN YENİSİN GALİBA (ŞİŞKO GELİNİN MACERASI)
    Öfffffffff otur yerine tırtt sınnnn diyesim geliyor bazen kendime :)  Annem olsa öf deme günah af de derdi.Bencede Afffff yani :)

    Bu aralar sağımdan solumdan birşeyler geliyor.Size gelen baharmış da benimki ne onu bilmiyorum :) Böyle afakanlar basıyor,kalbim böyle darım darım daralıyor,beynimde de süper çalışkan karıncalar geziyor sanki. :)

20 Mart 2017 Pazartesi

ÇİZGİ FİLMLER GERÇEKTEN MASUM MU ?


    Çocukluğumuzdan itibaren izletilmeye çalışılan çizgi filmler,acaba gerçekten çocuklara göremi ? Yoksa altında tahmin bile edemediğimiz gizli sırlar mı yatıyor ?

     Üzgünüm ama bu yazımla belkide herşeyiniz olan, çocukluk hayallerinizi elinizden alıyorum...Ve bu masumhane çizgiler adı altındaki filmlerin, aşılamak istediği düşüncelerle, hayatınızda bir ampulde ben yakmak istiyorum...

18 Mart 2017 Cumartesi

LAVABO TIKANIKLIĞINDAN SODAYLA KURTULUN     Bu yazımı sabah görene günaydınnnn,öglene kalana tünaydınnn diyorum 😃

    Ben malum şu ayağımda bir sağa bir sola sallanıp duran minik şempanzemden öttürü, sabahın dibinde kalkmış bulunmaktayım. 😃

    Canım kızımmm sabah güneşini bana vurdurmuyor sağ olsun.Seviyo beni beeee peynirli tombim benimmm 💙😊

17 Mart 2017 Cuma

MİMİMSİTRAK ŞEYLER ( SİZCE MUTLULUK NEDİR ? )
     Her çocuk yeni bir dünya bloğunun şirin sahibesi betülcüm bir mim düzenlemiş.Bende bu tür etkinliklere önem verdiğim ve destek olmak istediğim için katılmak istedim.Birde Her yeni gün hayatını değiştirmek için yeni bir fırsattır bloğunun sakin,ağır başlı ve hanımhanımcık sahibeside beni mimlemiş.Toptan teşekkürlerimi ediyorum.Bakın bakalım bana göre mutluluk neymiş ? :)

    Mutluluk mübarek bir kandil günü ellerime verilen şirinlik abidem,dünyanın en güzel parfümü olan kokusu,okyanusun maviliğiyle bakan derin gözleri,dudaklarındaki bitmeyen kahkahası ve tüm samimiyetiyle söylediği "ANNE" sözüdür benim için.

16 Mart 2017 Perşembe

FATOFOTOFAN İLE RESMEDEĞER RÖPORTAJ
      Bugün ki röportajımın konuğu sevgili Fatofotofan...Etkinliğim sonucu eşleştiği arkadaşa ulaşamadığını belirttiğinde, bende seve seve kendisiyle eşleşebileceğimi söyledim.Oda aynı şekilde kabul etti.Öncelikle bu değerli arkadaşıma kocaman bir teşekkür ediyorum.Hadi buyrun resimlerle tanıdığımız fatofotofanı birde cümlelerle tanıyalım...

Soru 1) Dünya'ya yeniden gelecek olsaydın resimin dışında hangi yeteneğinin olmasını isterdin ?

Cevap : Dünyaya tekrar gelecek olsaydım yine resmi seçerdim. Çünkü ruhumu tamamlayan o.Daha doğrusu benim yaşam tarzım  :)


Soru 2) Hayal olarak kalıcak bir hayalin var mı ?

Cevap : Evet tabiki. Hayalsiz yaşanmıyor ki.Her gün her an hayallerle yaşıyorum ki ilham alıyorum çizimlerimde.Şöyle bir hayalim var Fatofotofan ' ın perakendeye açılmasını umuyorum.Ve marka patentini alıp il il hatta ülke ülke gezmek istiyorum. En çok gitmeyi istediğim yer Trabzon sümela manastırı ve ülke olarak Disneyland.İşte hayallerim :)

Soru 3) Bana sevginin resmini çizecek olsaydın nasıl birşey olurdu ? Anlatabilir misin ?

Cevap : Bir bebeğin karşılıksız gülümsemesinin resmi olabilirdi.

Soru 4) Boya,fırça ve kağıdın senin için anlamı nedir ?

Cevap : Birbirini tamamlayan 3'lü. Aynı 3'ü bir arada kahve gibi.Hepsi tek başına birşey ifade etmez eğer ortaya harika bir sonuç çıkarmak istersek bir arada kullanmalıyız. :)

Soru 5) Beden yaşınla hissettiğin yaş eşit mi ? Ve Geçmişe döndüren bir icat olmuş olsaydı kaç yaşına dönmek isterdin ?

Cevap : Değil. Ruhum 18 hep öylede kalacak heralde. Hep heyecan içindeyim hep yeni birşeyler illaki öğrenecek ve keşfedeceğim.Dönmek istesem o yaşa dönmek isterdim heralde :)

Fatofotofan : Teşekkür ederim Özlemcim harika sorulardı. Beni biraz daha hedeflerime yaklaştırdın. İyiki varsın.Arkadaşlığımız hep sürsün inşallah...

Ben : İNŞALLAHHH diyorum canım benim.Blog sayesinde tanıdığım güzel yürekli insanlardan birisin.Sende iyiki varsın ve umarım hedeflerini birer birer gerçekleştirir ve dahada iyi yerlere gelirsin :) sevgilerimle...

Benimle yaptığı röportajı merak ederseniz eğer tık tık :)

SEN YENİSİN GALİBA ( SÜPRİZ DOĞUM GÜNÜ )      Hu hu hu Allah kızıma uyku ver Allah.Kızımda uyur inşallah :)

      Yok valla delirmedim ya uykusuzum sadece.Ee burda ne işim mi var ? Bende şu an kendime onu soruyordum :)

     Google + da gezinirken bir bloğa denk geldim.Ve yazıya ait görsel çok hoşuma gitti.Bende küçükken az kağıttan sandal yapıp yüzdürmemiştim :)

14 Mart 2017 Salı

BU SİSTEMLE İNGİLİZCE ÖĞRENMEK ÇOK KOLAY
     Eğitim sisteminde bir çoğumuzu yakından ilgilendiren farklı bir teknik kullanılmaya başlanmış. Henüz her yerde uygulanılmayan bu yöntemle Çocuklara ingilizcenin, türkçe anlamlarıyla bağdaşlaştırarak öğretilmesi amaçlanıyor.Örnekleri aşağıdan inceleyebilirsiniz

12 Mart 2017 Pazar

HAYATI 'Tİ' YEMİ ALIYORSUN ? ÖYLEYSE OKU
    Çok dallanıp budaklandırmaya gerek yok aslında.Bazılarının olduğu çoğularınınsa olmak isteyip de olamadığı,birçok yaşamsever tarafından gerekli görülmeyen bir gereklilik bence Tİ sel hayat.

    Hayatı ya gülerek yaşarsın,yada başına gelen herşeye oturur ağlarsın.İki türlü de zaman akıyor.Sen sadece akmasını engelleyemediğin zamanı şekillendirebilirsin.

11 Mart 2017 Cumartesi

LİLA'NIN GÜNCESİ İLE SAMİMİ RÖPORTAJ
      Biliyorsuz ki sevgili Annesinin Prensesi çok güzel bir etkinlik düzenlemiş.Kendisine teşekkür ediyor ve röportaja başlıyoruz. ( Hahaaa şaka şaka teşekkür meşekkür etmiyorum kendime. 😃)
       Etkinliğim sonucunda banada tatlılar tatlısı sevgili Lilanın güncesi çıktı.Ve her sorduğum sorumun cevaplarını merakla,beğenerek okudum.Buyrun sizde okuyun bakalım ne düşünceksiniz ? 😉

9 Mart 2017 Perşembe

İKİ HEADER VE İKİ TEŞEKKÜR
    Ayy nihayet bende kurtuldum bloğumdaki görüntü kirliliğinden yuppiiiii.😃

     Bir kaç hafta önce çok sevgili fatofotofan arkadaşımız bir header çekilişi düzenlemişti.Bende her çekilişe katıldığım gibi bunada katıldım.Ve ilk defa banada birşey çıktı. 😃 Çok mutlu oldum ancak bilgisayarım olmadığı için nasıl yükleyeceğimi bilemedim.Kendisi bana maille ulaştığında bunu ona belirttim.Ve rica ettim.Kendiside ikiletmeden kabul etti ve bloğuma bu güzel haderi elleriyle yükledi. 😃

8 Mart 2017 Çarşamba

KADIN SUSARSA DÜNYA ÖLÜR !    Sadece ağlıyordu kadın...Söyleyecek söz bulamamıştı erkeğin acizliğinin yanında.Utanıyordu hemde çok.Ama kendinden değildi bu içini acıtan yara.Onu hala sevdiğinden,rengi mora denen yüzünden ve en önemliside hala aynı evde durabilmesindendi...

    50 li yaşlardaydı kadın.Hayat'tı adı.Nereden bilebilirdi ki Yıllar yıllar önce hayatını adadığı erkeğin hayatını alacağını.